Podpořte para sportovce boccii | Česká federace boccii, z.s.

Být handicapovaným reprezentantem stojí mnoho úsilí nejen samotného sportovce, ale i jeho okolí, které ho podporuje.

Když hendikepované sportovce nepodpoří systém

Reprezentanti na svou činnost dostávají státní dotace, o které se žádalo v polovině března a do dnešního dne bohužel nemáme žádné zprávy o rozhodnutí přidělení dotace. Většina mezinárodních turnajů, včetně MS v Rio de Janeiro v prosinci, už nyní musí být uhrazena, proto vše musíme řešit přes půjčky.

V letošním “pocovidovém” roce mnoho akcí přibylo a abychom naše sportovce co nejlépe připravili na vrchol sezóny v podobě Mistrovství světa, je žádoucí, aby se účastnili co nejvíce turnajů. Zde ale přestávají stačit státní dotace a musíme shánět finanční zdroje jinde.

Proto vás prostřednictvím této sbírky prosíme o finanční podporu pro handicapované sportovce, kteří by se díky omezenému rozpočtu nemohli zúčastnit nejvyšší soutěže boccii tohoto roku.

Podpořte para sportovce boccii ZDE

Web: www.znesnaze21.cz/sbirka/podporte-para-sportovce-boccii

Například náklady na běžný mezinárodní turnaj bez letecké dopravy se pohybují kolem 35 000,- na osobu, na Světový pohár do Portugalska je to např. 50 000,- na osobu a MS v Riu bude stát přibližně 70 000,- na osobu. Výpravy jsou kolem 5 sportovců a 9 doprovodů. Podpořit bychom chtěli hlavně 3 sportovce, kteří již se svým finančním rozpočtem na MS nedosáhnou.

Jakákoli finanční částka nám pomůže zmenšit schodek rozpočtu a poslat sportovce do Ria, které je důležitým mezistupněm, jak se dostat na paralympijské hry 2024, což je sen všech reprezentantů.

Pomozte nám přiblížit tento sen sportovcům, kteří navzdory svému hendikepu neúnavně pracují na svém talentu a s vaší podporou budou moci své úsilí a vášeň proměnit v další a další úspěchy.