O ČFB z.s. | Česká federace boccii, z.s.

Česká federace boccii (dále jen ČFB)

Česká federace boccii je spolek, který vznikl 24. ledna 2017 za účelem rozvíjet paralympijský sport boccia v ČR.  Iniciativa sportovců (hráčů) boccii, kteří se domnívali, že boccia v České republice zaniká a zaostává za celým světem, nám dala příležitost k tomu, abychom založili tento spolek. 

Rádi bychom pro hráče vytvořili takové podmínky,  jaké boccia i hráči vyžadují. Proto, abychom bocciu zkvalitnili, je od roku 2018 ČFB členem České asociace tělesně handicapovaných sportovců, z.s. a tím také členem Českého paralympijského výboru. Tím se nám postupně otevírají dveře ukázat světu úroveň české boccii. Proto ve spolupráci s kluby pořádáme tři mezinárodní turnaje pro všechny kategorie za rok a nesmíme opomenout to, že každý turnaj zahajuji týmy a páry. Spolek je jak pro hráče, kteří hrají bocciu pro zábavu, tak i pro sportovce, kteří chtějí něčeho dosáhnout. 

Každý registrovaný hráč získá několik výhod např. přednostní právo na všech turnajích a tím i levnější startovné. Toho bychom nemohli dosáhnout bez podpory přátel, kamarádů, rodin a  sponzorů, proto jim patří velké díky.